o mnie


Fotografia jako potężne medium oferuje nieskończoną różnorodność postrzegania, interpretacji i działania.

Ansel Adams

mietek malek

Fotograf

Mieczysław Małek


Swoją przygodę z fotografią rozpocząłem blisko 18 lat temu. Poyczyłem wtedy prostego Canona, i dziki niemu nauczyłem sipatrze. Zaczynałem od pracy na aparatach analogowych i wywoływania zdjęć w ciemni, do czego teraz czsto z zamiłowania wracam. Moje zdjcia były publikowane midzy innymi w magazynach Podróe, BikeBoard, Sens, Wnętrze i Ogród, Wntrza Domów.

Sesje biznesowe i wizerunkowe przygotowywałem midzy innymi dla takich firm jak ABB, Cisco, Capgemini, Gemini Holding, Echodom, Leach&Lang, Promiss Ewa Wachowicz, Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo Filia i wiele innych.

Urodziłem sina wschodzie Polski. Przez wiele lat mieszkałem w Londynie, Nowym Jorku, Colorado Springs, Buenos Aires. Ostatecznie los zaprowadził mnie do Krakowa, gdzie mieszkam z rodzin. Mam dwóch cudownych synów, on, która jest najwspanialszkobietna wiecie, oraz wielkiego rudego psa.

Poza fotografią, mojpasjsrowery, na których przejechałem pół Europy i całą AmerykPołudniową. Najdłuższa z moich wypraw trwała 8 miesięcy (i 8 000 km pokonanych na rowerze). Spokój odnajdujw górach i na zielonej kanapie w moim salonie.

Po obszernym fotoreportau z wyprawy rowerowej do Ameryki Południowej magazyn Podróe wybrał mnie Podrónikiem Roku.

Kocham podróe i dobrkuchni, w szczególnoci włoski tajsk, a wieczór z książki gorckawnaley do ulubionych.

Zdjcia robina całym wiecie.